Home » O nas

O nas

Na stronie znajdziesz tutaj informacje, gdzie i kiedy odbywają się nasze stacjonarne spotkania. Możesz poczytać na tematy związane z Buddyzmem. Na stronie są tłumaczenia tekstów buddyjskich, pdf-y, pliki audio mów buddyjskich mnichów.


Jesteśmy grupą osób zainteresowanych Buddyzmem Theravāda. Jest to kierunek Buddyzmu uważany za najstarszy i najwierniejszy oryginalnym naukom Buddy. Theravāda jest wiodącą religią w takich krajach jak między innymi Tajlandia, Sri Lanka czy Birma. Więcej o tym kierunku możecie przeczytać tu.

Działamy we współpracy z podobnymi grupami w innych regionach kraju, a także z ogólnopolską Fundacją Theravada Polska (Sasana.pl)

Organizujemy cotygodniowe stacjonarne spotkania medytacyjne w Gliwicach, które oczywiście są darmowe i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Celem naszej grupy jest stworzenie możliwości poznania pełnych i wiarygodnych nauk Buddy. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. Zapewniamy dostęp do darmowych materiałów, jak książki czy nagrania. Mamy również możliwość kontaktu z mnichami buddyjskimi tradycji Theravāda.


Nie musisz być buddystą, żeby nas odwiedzić. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


 

W ostatnim czasie bardzo duży wpływ wywarły na nas mowy Dhammy Ajahna Kondañño, z którym spotykaliśmy się online na początku 2022 roku. Jego nauki mocno przyczyniły się do wzrostu naszej wiedzy i  rozwoju praktyki buddyjskiej; dlatego też udostępniamy je w naszych materiałach, bo uważamy, że są bardzo wartościowe. Jesteśmy wdzięczni Ajahnowi Kondañño za wszystko, co dla nas robi. Więcej o Ajahnie Kondañño można przeczytać tu.

 

Staramy się też wspierać materialnie mnichów oraz klasztory buddyjskie.